אודות

אנחנו במעשה מאמינים כי התנדבות היא כלי למוביליות חברתית כלכלית ולבניית חברה אזרחית. חברה המקדמת שוויון הזדמנויות וערכי דמוקרטיה של סובלנות ומעורבות.
אנחנו מחוללים שינוי חברתי יחד עם צעירים המחפשים הזדמנות להתפתח ולהשפיע. צעירים מכלל הקשת החברתית בישראל ובעיקר מהפריפריה החברתית-כלכלית: יהודים, ערבים, דרוזים, חילוניים, דתיים, ותיקים ועולים.
ההתנדבות במעשה היא יותר מעשייה חברתית, היא כלי לפיתוח יכולות אישיות ואמצעי להעצמה אישית של המתנדב. מידי שנה משתתפים בתכניות מעשה מאות צעירים בשנת התנדבות לאחר לימודי התיכון. הם פעילים בעשרות ישובים ברחבי הארץ ומתנדבים עם אלפי ילדים ובני נוער.
במהלך שנת ההתנדבות צעירי מעשה מקבלים מעטפת של ליווי אישי וקבוצתי: בהכשרה מקצועית להתנדבות, הכוונה בפיתוח קריירה ומפגשים רב תרבותיים עם כלל מתנדבי הארגון. אנו ממשיכים ללוות את הצעירים גם בתום שנת ההתנדבות, בהכוונה להשכלה ולתעסוקה והמשך מעורבות חברתית, לטובתם ולטובת החברה.

תכניות התנדבות במרכז מעשה

נוער
גילאי 13-18
שנת התנדבות קדם צבאית
גילאי 18-21

שנת שירות במסלול נח"ל קהילתי, הקרוי על שמו של רב אלוף (מיל') רפאל איתן ז"ל, מיועד לצעירים חדורי מוטיבציה ומחויבות פנימית לעשייה חברתית והתפתחות אישית.

לפרטים והרשמה

מכינת גל מיועדת לבוגרי ובוגרות י"ב המעוניינים להיות מובילים בחברה הישראלית. המכינה הוקמה בשותפות עם עמותת "אחריי!" וממוקמת בעיר עכו, שלוחה בחיפה ובקריית ביאליק.

לפרטים והרשמה

אכפת לכם ואתם רוצים לשנות? אתם מבינים ומדברים את "שפת הנוער"? גרעין יחד- שנת שירות בדיוק בשבילכם!

לפרטים והרשמה

המכינה החצי שנתית שלנו מיועדת לבוגרי ובוגרות י"ב אשר מתגייסים במרץ (או מעוניינים לדחות את הגיוס לחודש מרץ). המכינה הינה בטבריה ופתוחה למועמדים מאזור טבריה והסביבה. המגורים בדירות במתחם המכינה.

לפרטים והרשמה

פרויקט "גרעין בשותפות", הוקם כתוצאה משותפות ארוכת שנים בין עמותת מרכז מעשה, עמותת בת עמי ועיריית עכו, אשר שתי העמותות פועלות בה זה למעלה מ-7 שנים.

לפרטים והרשמה

התכנית נבנתה בשותפות עם אגף אוכלוסיות מיוחדות בצבא, ובאישור ראש אכ"א. התכנית מציעה מסלול ייחודי ואטרקטיבי לצעירים, מסלול רב שנתי הכולל גם המשך ליווי והכוונה לתעוקה והשכלה בסיום הצבא.

לפרטים והרשמה
שירות לאומי/אזרחי/שנת התנדבות פרטית
גלאי 18-21
יחידת הבוגרים
גלאי 21 ומעלה
מרכז מעשה

כפר הנוער בן-שמן
מיקוד 73211

כפר הילדים כרמיאל
מיקוד 20100

טלפון ‏04-9027700 (שלוחה 2)
פקס 04-9027711