וועד מנהל

נעם לאוטמן
יו"ר הוועד המנהל

נעם הוא יו"ר הדירקטוריון בחברת דלתא-גליל תעשיות בע"מ. כמו כן, הוא יו"ר חברת וופרה-מדיה ודירקטור בחברת באב-קום. בתפקידיו החברתיים, מכהן לאוטמן כיו"ר קרן לאוטמן, כיו"ר מרכז מעשה, כחבר הועד המנהל של עמותת קו משווה, וכחבר בחבר הנאמנים של אוניברסיטת תל-אביב. לאוטמן הוא בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ניו-יורק (NYU).

מאיר אלמליח
משנה למנכ"ל קרן רש”י

מאיר החל את דרכו המקצועית כמורה ומחנך במערכת החינוך בדימונה, ובכלל זה שימש כמנהל בי"ס תיכון בעיר. בהמשך עבר לעבוד ברשות המקומית והתמחה בתכנון ובניהול כספים. הוא מילא שורה של תפקידי מפתח ברשויות מקומיות ובמועצות אזוריות, ביניהם מנכ"ל וגזבר של עיריית דימונה ומנהל הקרן לפיתוח דימונה, גזבר המועצה האזורית לכיש וגזבר המועצה המקומית סביון. מאיר ניהל את מחלקת הכספים של קרן רש"י משנת 1999, וב-2003 מונה כמשנה למנכ"ל.

איתמר ברטוב

עו״ד איתמר ברטוב, פעיל חברתי, כיהן בשנים האחרונות כסמנכ״ל בסלקום ובאל על, תושב מטה יהודה, שותף בהקמת מכינה במושב אדרת ובפרויקטים קהילתיים רבים.

אבי הרדון

מכהן כיום כ סמנכ"ל ויועץ משפטי בקרן רש"י
אבי סיים את לימודי המשפטים בלונדון בשנת 1995 ולאחר מכן עשה תואר במנהל עסקים. הוא עבד במשרד עורכי דין בתל אביב המתמחה במשפט מסחרי ודיני מיסים, ובהמשך פתח משרד עצמאי עד הצטרפותו לקרן רש"י כיועץ משפטי בשנת 2003. אבי עומד בראש המחלקה המשפטית ומטפל בין השאר בהתקשרויות עם שותפים פילנתרופיים, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וארגונים גדולים אחרים.

גליה זלמנסון

ד"ר גליה זלמנסון לוי, מרצה לחינוך וצדק חברתי במכללת סמינר הקבוצים ואוניברסיטת בן גוריון. בעבר מנהלת שותפה של התוכנית לחינוך לצדק חברתי להכשרת מורים, מנהלת אגף השכלה בקדום נוער משרד החינוך, ושותפה בהקמה והובלה של תחום מרכזי הלמידה בחברה למתנסים. אקטיביסטית וחוקרת בתחום של פדגוגיה ביקורתית פמיניסטית.

עומר טפר

עומר משמש כסמנכ"ל בפירמת הייעוץ האסטרטגי שלדור, המתמחה בתכנון ויישום של מהלכים אסטרטגיים פורצי דרך. במהלך הקריירה סייע עומר לחברות מובילות במשק הישראלי בגיבוש תוכניות אסטרטגיות בשווקים המקומיים והגלובאליים. כמו כן סייע למשרדי ממשלה בתכנון וגיבוש רפורמות משמעותיות במשק הישראלי. עומר מלווה את עמותת מעשה מראשית דרכה וסייע לה בגיבוש האסטרטגיה הרב שנתית בשנת 2006 שאפשרה לעמותה לצמוח, להתפתח ולהתרחב.
בעל תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים שלושתם מאוניברסיטת תל אביב

דוד מידן

דוד עוסק בייצוא טכנולוגיות ישראליות אסטרטגיות ומתקדמות ברחבי העולם. במסגרת פועלו, סיפק הזדמנויות מרחיקות-לכת לתעשיות ישראליות מובילות ולחברות הייטק. בנוסף, ייסד שתי חברות סטארט-אפ ישראליות. לשעבר בכיר במוסד, ובעל עבר עשיר של תפקידים מבצעיים ופיקודיים.

יעל נאמן ברק

בעלת B.A במשפטים ו-M.A בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.
כעורכת דין, עבדה יעל מספר שנים במשרד פרטי שעסק במשפט אזרחי ומנהלי. יעל בחרה לעסוק בחינוך, פנתה ללמד בבית ספר תיכון ועבדה שנתיים כמחנכת כיתה וכמורה לאזרחות וליהדות.
במסגרת עבודתה במגזר השלישי, עבדה יעל כמנחה בעמותות העוסקות בזהות יהודית, ניהלה את סניף חיפה והצפון של עמותת גשר ועבדה בעמותת אשלים של ג'וינט ישראל כמנהלת תכניות בתחום ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים.
בוגרת מכון מנדל למנהיגות חינוכית ותכנית "גוונים" העוסקת בפלורליזם יהודי.
חברת ועד מנהל בעמותת אחרי וארגון מעשה.

אבי נתן

בוגר הפקולטה למדעי המחשב בטכניון ובעל תואר שני במדעי מחשב. אבי היה ממקימי מרכז הפיתוח של חברת מיקרוסופט בישראל והיה מנכ"ל מרכז הפיתוח בשנים 2001 – 2007.
במסגרת פעילותו הקהילתית אבי מכהן כחבר בוועד המנהל בעמותות יעדים לצפון ומרכז מעשה.
כיום אבי מורה למתמטיקה בחטיבת ביניים ושותף ליוזמות בתחום החינוך.

איציק תורג'מן

מנכ"ל קרן רש"י לשעבר – הקרן הפרטית הגדולה בישראל, הפועלת בתחומי החינוך והרווחה בדגש על אזורי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל. בין תפקידיו הקודמים: נשיא ומנכ"ל עמותת "ידידי עתידים", ראש האגף החברתי-בטחוני במשרד הביטחון, ראש מינהל טכנולוגיות וייצור בחיל המודיעין, שחרור בדרגת אלוף משנה. בנוסף, מכהן תורג'מן כחבר בדירקטוריונים של הטכניון, האוניברסיטה הפתוחה, ועוד 13 עמותות וארגונים ובהן מרכז מעשה.

מיקי נבו

מייסד ומנהל מרכז מעשה בין השנים 2004-2013.