סמינר מעשה במפגש לנוער

החשיבות לדיאלוג עם האחר השונה ממני – אך השווה לי, נכונה לכל גיל ובכל מסגרת חברתית או חינוכית. מרכז מעשה שם את נושא קידום חברה אזרחית כציר מרכזי למימוש חזונו על ידי היכרות ויצירת דיאלוג עם כלל המגזרים של החברה הישראלית, תוך גיבוש זהות אישית כבר בגילאי בית הספר.

התוצאה היא שבשנה הקרובה יפעיל מרכז מעשה כ- 7,000 בני-נוער, במסגרת תכניות המקדמות מעורבות חברתית והתנדבות בקהילה, על מנת  לקדם היכרות ושיח בין בני הנוער מכלל הקשת החברתית.

בכדי להפוך את הרעיון לחברה אזרחית משותפת למציאות, מארגן מרכז מעשה סמינר שנתי, בו נפגשים כל המתנדבים ליום של פעילות שיא, במהלכה הם לומדים להכיר מתנדבים כמוהם מתכניות אחרות וממגזרים אחרים.

המטרה היא לעורר דיון בקבוצות המונחות על מנחה דובר עברית ומנחה דובר ערבית, כאשר המסר הוא שהעולם הוא דינמי ואנשים יכולים להשתנות, לא לנסות לייצר זהות משותפת אלא לחדד את הייחודיות תוך יצירת דומות רגעית ושיתוף סביב נושאים מסוימים, אשרור עצמי של זהות, יצירת הטרוגניות ורב-גוניות בקבוצות האחרות.

את הסמינר מובילים צוות של מרכז מעשה ותחום הנוער בשיתוף עם צעירים מתנדבים מכלל הקשת החברתית, הסמינר יפגיש את בני הנוער עם עולמות קרובים ורחוקים מחיי הנוער במדינת ישראל ויעמוד על השווה והמשותף ביניהם .

מטרת העל:

לפתח מודעות בקרב ני הנוער לכך שהם חלק מחברה רב-גונית, הכוללת תרבויות זהויות ודעות מגוונות ויעברו תהליך של בירור עמדות אישי סביב המפגש.

תוצאות מצופות מהמפגש:

  • בני הנוער יצאו מהמפגש בחוויה של למידה והרחבת אופקים.
  • בני הנוער יכירו מגוון עמדות ודעות של המשתתפים בסמינרים.
  • בני הנוער יפתחו יכולת להקשיב לנקודות מבט אחרות משלהם.
  • בני הנוער יצמצמו דעות קדומות לגבי קבוצות אחרות שונות משלהם.
  • בני הנוער ירגישו  שהם שייכים למשהו גדול יותר – ל"מרכז מעשה" המכיל מגוון תרבויות תפיסות וערכים, בדגש על ערכי שוויון, דמוקרטיה וסובלנות.

תכניות הנוער של מרכז מעשה כוללות כיתות ז'-י"ב, המחולקים לפי תכניות.

 

 

 

 

 

מרכז מעשה

כפר הנוער בן-שמן
מיקוד 73211

כפר הילדים כרמיאל
מיקוד 20100

טלפון ‏04-9027700 (שלוחה 2)
פקס 04-9027711