מעניין?

  מדרשת מעשה לחיים משותפים

  המדרשה לחיים משותפים – “המכינה היחידה שהיא לכולם, אבל שלא מתאימה לכל אחד”.

  המדרשה הממוקמת בקיבוץ מזרע בעמק יזרעאל היא גם מכינה קדם צבאית וגם תכנית חצי שנתית של הכנה לשירות לאומי אזרחי ולאקדמיה לחניכים שלא מתגייסים, וזאת משום שהמדרשה היא מסגרת לכולם ולכולן: לכל המינים ולכל הדתות, לכל צורות החשיבה והחיים במדינת ישראל. במדרשה נפגשים כלל הנציגים של החברה הישראלית, לומדים להכיר אחד את השנייה, ולהבין איך אפשר לחיות יחד בשלום ובשוויון.

  המדרשה היא תכנית מאתגרת שמשלבת למידה, כיף, חיים משותפים, היכרות אמתית עם מקומות ואנשים בארץ, שיח פתוח ומכבד על זהות אישית ולאומית. חברי וחברות המדרשה מנהלים חיים עצמאיים וגם מנהלים ביחד את התכנית ואת התכנים שעוברים ומרחיבים את ההשפעה שלהם כיחידים וכקבוצה על ידי מגוון פעילויות ,משבצות ,התנדבות, יזמות ועזרה לקהילה.

  לקריאה נוספת על המדרשה ולצפייה בסרטונים, לחצו כאן.

  “البرنامج المُعَدّ للجميع – ولكنه ليس لأي أحد”. برنامج المدرشا للحياة المشتركة في كيبوتس ميزراع عيمك يزراعيل هو برنامج جدا مميز ، تمامًا مثل شعاره: إنه برنامج تحضيري للمرحلة المقبلة : كالجيش والتعليم الاكاديمي والخدمة المدنية.
  مدة هذا البرنامج هي ٦ أشهر، البرنامج مخصص لجميع الشباب والفتيات مع ٱرائهم وافكارهم المختلفة من كافّة اطياف المجتمع. في البرنامج ، يلتقي جميع الاشخاص من المجتمع الإسرائيلي ، ويتعرفون على بعضهم البعض ويقومون بتطبيق وتجذير فكرة العيش معًا في سلام ومساواة.

  البرنامج، هو برنامج تحفيزي يجمع ما بين التعلم والمُتعة والتعايش ومعرفة حقيقة الأماكن وابناء الشبيبة في المجتمع ويمنحنا ٱلية الحوار المشترك المُتقبل حول بناء الهوية الشخصية والوطنية. يعيش أعضاء البرنامج حياة مستقلة ويديرون البرنامج والمحتوى معًا ويوسعون تأثيرهم كأفراد وكمجموعة من خلال قيامهم بالعديد من الأنشطة التطوعية المتنوعة وريادة الأعمال والمجتمعية.

  الحصول على المزيد من المعلومات عن المدرشا ولمشاهدة الفيديوهات ، اضغطوا هنا.

  החברה הישראלית כפי שמעולם לא ראיתם/ן אותה מתקיימת אצלנו

  בואו להכיר אותה

  ״אמרו לי שיש תכנית שלומדים בה איך להיות מנהיגים בשטח. בהתחלה זה לא נשמע לי כמו משהו שווה, אבל אחרי שקצת בדקתי גיליתי עד כמה התוכנית הזאת משמעותית ואין עוד כמוה בארץ. חייתי 7 חודשים עם אנשים שלא הכרתי ושלא הכירו אותי, את החברה שלי, הרקע שלי. המדרשה אפשרה לי להבין מיהו האחר, וכמה זה חשוב עבורי להכיר אותו או אותה ולדעת איך לחיות איתם. היה לי ממש כיפי ומאתגר. אחרי שסיימנו החלטתי להישאר כאחות בוגרת, שמלווה את המחזורים החדשים".

  ביאן נדאף, בוגרת מחזור א' ואחות בוגרת

  ימי מיון של מרכז מעשה

  • 02.11.2023
   חיפה
  • 05.01.2023
   עפולה
  • 09.01.2023
   באר שבע
  [elementor-template id="5003"]

  תפריט נגישות