מעניין?

  מדרשת מעשה לחיים משותפים

  מדרשת מעשה לחיים משותפים – “המכינה היחידה לכולם, שלא מתאימה לכל אחד”.

  המדרשה הממוקמת במכללת עמק יזרעאל היא גם מכינה קדם צבאית וגם תכנית של שירות לאומי / אזרחי שמתקיימת במשך 7 חודשים, וזאת בגלל שהמדרשה היא מסגרת לכולם ולכולן: לכל המינים ולכל הדתות, לכל צורות החשיבה והחיים במדינת ישראל. במדרשה נפגשים כלל הנציגים של החברה הישראלית, לומדים להכיר אחד את השנייה, ולהבין איך אפשר לחיות יחד בשלום ובשוויון.

  המדרשה היא תכנית מאתגרת שמשלבת למידה, כיף, חיים משותפים, היכרות אמיתית עם מקומות ואנשים בארץ, שיח פתוח ומכבד על זהות אישית ולאומית. חברי וחברות המדרשה מנהלים חיים עצמאיים וגם מנהלים ביחד את התכנית ואת התכנים ומרחיבים את ההשפעה שלהם כיחידים וכקבוצה על ידי מגוון פעילויות התנדבות, יזמות ועזרה לקהילה.

  שותפים במדרשה: מרכז מעשה, העמותה למנהיגות ישראלית משותפת והמחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם בהסתדרות הציונית העולמית.

  לקריאה נוספת על המדרשה ולצפייה בסרטונים, לחצו כאן.

  “البرنامج المُعَدّ للجميع – ولكنه ليس لأي أحد”. برنامج القيادة الاسرائيلية المشتركة في الكلية الأكاديمية عيمك يزراعيل هو برنامج خاص للغاية ، تمامًا مثل شعاره: إنه برنامج تحضيري للمرحلة المقبلة : كالجيش والتعليم الاكاديمي والخدمة المدنية.
  مدة هذا البرنامج هي ٧ أشهر، البرنامج مخصص لجميع الشباب والفتيات مع ٱرائهم وافكارهم المختلفة من كافّة اطياف المجتمع.  في البرنامج ، يلتقي جميع الاشخاص من المجتمع الإسرائيلي ، ويتعرفون على بعضهم البعض ويقومون بتطبيق وتجذير فكرة  العيش معًا في سلام ومساواة.

  البرنامج، هو برنامج تحفيزي يجمع ما بين التعلم والمُتعة والتعايش ومعرفة حقيقة الأماكن  وابناء الشبيبة في المجتمع ويمنحنا ٱلية الحوار المشترك المُتقبل حول بناء الهوية الشخصية والوطنية. يعيش أعضاء البرنامج حياة مستقلة ويديرون البرنامج والمحتوى معًا ويوسعون تأثيرهم كأفراد وكمجموعة من خلال قيامهم  بالعديد من الأنشطة التطوعية  المتنوعة وريادة الأعمال والمجتمعية. الشركاء في تأسيس هذا المكان :  مركز معسيه وجمعية القيادة الإسرائيلية المشتركة ودائرة المشاركة الاجتماعية والتصحيح العالمي في منظمة الهستدروت العالمية.

  החברה הישראלית כפי שמעולם לא ראיתם/ן אותה מתקיימת אצלנו

  בואו להכיר אותה

  ״אמרו לי שיש תכנית שלומדים בה איך להיות מנהיגים בשטח. בהתחלה זה לא נשמע לי כמו משהו שווה, אבל אחרי שקצת בדקתי גיליתי עד כמה התוכנית הזאת משמעותית ואין עוד כמוה בארץ. חייתי 7 חודשים עם אנשים שלא הכרתי ושלא הכירו אותי, את החברה שלי, הרקע שלי. המדרשה אפשרה לי להבין מיהו האחר, וכמה זה חשוב עבורי להכיר אותו או אותה ולדעת איך לחיות איתם. היה לי ממש כיפי ומאתגר. אחרי שסיימנו החלטתי להישאר כאחות בוגרת, שמלווה את המחזורים החדשים".

  ביאן נדאף, בוגרת מחזור א' ואחות בוגרת

  ימי מיון של מרכז מעשה

  • 02.01.2023
   חיפה
  • 05.01.2023
   עפולה
  • 09.01.2023
   באר שבע
  maase logo white
  שנת שירות